A+ A A-

Η στατιστική εικόνα του αγώνα Ολυμπιακός-ΟΦΗ 3-0

Rate this item
(0 votes)
O OΦΗ ηττήθηκε με 3-0 σετ απο τον Ολυμπιακό στην πρεμιέρα του Γ' ομίλου του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς που διεξάγεται στο γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη στου Ρέντη.
Ο ΟΦΗ αγωνίστηκε σχεδόν σε όλο το παιχνιδι χωρίς τον Μαυροβούνιο διαγώνιο Τσούλαφιτς, ο οποίος τραυματίστηκε στο δάχτυλο στο 2-1 του πρώτου σετ στο ξεκίνημα του αγώνα, με αποτέλεσμα, να μεταβεί στο νοσοκομείο για εξετάσεις.
Οι άνθρωποι του ΟΦΗ θα έχουν την Κυριακή (26/10) καλύτερη εικόνα για τον τραυματισμό του.

Στο 1ο σετ διαγώνιος του ΟΦΗ αγωνίστηκε κατ΄ανάγκην ο Σαρικεΐσογλου και στο 2ο και 3ο σετ αγωνίστηκε διαγώνιος ο Ουρτάδο.

Ο αγώνας στο Ρέντη ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι μαζί στο σκορ μέχρι το 10-10. Ο Ολυμπιακός με τον Φίνγκερ έκανε σερί 3-0 και προηγήθηκε 13-10, ενώ στη συνέχεια άνοιξε τη διαφορά στο 18-11. Στο 2ο σετ ο Ολυμπιακός ξέφυγε από την αρχή 5-1, ο ΟΦΗ μείωσε στους -2 στο 17-15 αλλά με τρεις προσωπικούς πόντους του Γκέργκι ο Ολυμπιακός ξέφυγε 20-15. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και στο 3ο σετ με τον Ολυμπιακός να κάνει ελάχιστα λάθη και με λύσεις από όλες τις θέσεις πήρε τη νίκη. Από τον ΟΦΗ ξεχώρισε ο Ρουμελιωτάκης.
 Διαιτητές: Νικολόπουλος, Μενεσλής. Παρατηρητής: Βασιλειάδης. Γραμματεία: Θεοδωρίδου
Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-18, 25-17) σε 73΄.
Η διακύμανση:
1ο σετ: 7-8, 16-11, 21-14, 25-18
2ο σετ: 8-4, 16-12, 21-16, 25-18
3ο σετ:  8-3, 16-9, 21-13,  25-17
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπενίτεθ Μουνιόθ): Παπαλεξίου 4 (4/6 επ.), Στιβαχτής 1 (1 άσσος), Φίνγκερ 17 (16/20 επ., 1 μπλοκ), Πετρέας 13 (7/9 επ., 6 μπλοκ), Χουσάι 4 (3/9 επ., 1 μπλοκ, 60%υπ.-30%αρ.), Γκέργκι 11 (7/12 επ., 3 άσσοι, 1 μπλοκ, 56%υπ.-28%αρ.) / Κοκκινάκης (λ. - 78%υπ.-56%αρ.),  Βουλκίδης 1 (1/1 επ.), Κουμεντάκης 2 (1/1 επ., 1 μπλοκ), Ριζόπουλος (67%υπ.-67%αρ.)
Ο.Φ.Η. (Δημήτρης Ζλατιλίδης): Ρουμελιωτάκης 9 (7/14 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 54%υπ.-35%αρ.), Στοροζίλοφ 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Τσέλιος 3 (3/7 επ.), Ουρτάδο 11 (11/33 επ., 67%υπ.-33%αρ.), Καραμπαλί 3 (1/6 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ), Τσούλαφιτς / Γκαράς (λ. - 75%υπ.-58%αρ.), Σαρικεϊσογλου 7 (6/19 επ., 1 μπλοκ, 44%υπ.-12%αρ), Καρατζάς 2 (2 μπλοκ), Τεφτσής, Κομιτούδης, Κοσκινάς.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ - Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη Ρέντη
1η αγωνιστική - Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019
17.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.- Ο.Φ.Η. 3-0 (25-18, 25-18, 25-17)
2η αγωνιστική - Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019
15.30: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Ονόπας. Παρατηρητής: Γεωργουλέας. Γραμματεία: Θεοδωρίδου
3η αγωνιστική - Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019
16.00: Ολυμπιακός - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου
Διαιτητές: Μενεσλής, Μουλά Λεμονιά. Παρατηρητής: Βαρθαλίτης. Γραμματεία: Καρατζογλίδου.