A+ A A-

Ενθουσιασμός στο τμήμα στίβου του ΟΦΗ-Επίδειξη ισχύος στο διασυλλογικό

Rate this item
(0 votes)

Ενθουσιασμός επικρατεί στο τμήμα στίβου του ΟΦΗ, για την κυριαρχία του τμήματος, στους διασυλλογικούς αγώνες, Ανατολικής Κρήτης (Ηράκλειο-Λασίθι) που έγιναν στο Παγκρήτιο στάδιο.

Ο ΟΦΗ αναδείχθηκε πρώτος και με μεγάλη διαφορά, τόσο στους Ανδρες, .όσο και στις Γυναίκες και έδειξε το υψηλό επίπεδο που έχει, κάνοντας επίδειξη ισχύος.
Συγκεκριμέναο ΟΦΗ στην βαθμολογία των ανδρών επικράτησε με 289 βαθμούς και ακολουθησαν ΓΕΗ με 78 και ΑΟΛ με 59, Αθλητική Ακαδημία 44, Σητειακός 22, Βιτσέντζος Κορνάρος και Πήγασος από 13, ΓΑΣ Ιεράπετρας 11,
Ενώ και στις γυναίκες, ο ΟΦΗ ήταν κυρίαρχος με 360 βαθμούς και ακολούθησαν οι ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος 55, ΣΜΚ 47, Αθλητική Ακαδημία 44, ΓΑΣ Ιεράπετρας 34, ΑΟΛ 32, Πήγασος 24, ΓΣ Λιβυκός 22, ΓΑΣ Μαλλίων 11.

«Είμαστε πολύ ικανοποιημένοι, καθώς ο στίβος επανήλθε μετά την διακοπή της πανδημίας. Η παρουσία του ΟΦΗ ήταν εκπληκτική. Το σημαντικό είναι ότι οι αγώνες αυτοί, είναι αγώνες πρόκρισης για Πανελλήνια πρωταθλήματα.
Πετύτχαμε πολλές προκρίσεις και πιστεύουμε θα έχουμε μεγάλες επιτυχίες στα Πανελληνια πρωταθλήματα» ανέφερε ο επικεφαλής του τμήματος στίβου του ΟΦΗ, Παναγιώτης Αντωνακάκης.

Οι νικητές και οι καλύτερες επιδόσεις από το διασυλλογικό της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης (Όμιλος Ηρακλείου) και τις δύο ημέρες (Σάββατο - Κυριακή:

100μ Ανδρών: (Άνεμος +0.2) Νυφαντόπουλος Γιάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 10.64, Εκχόσου Έντυ (Αθλ.Ακαδημία) 10.82, Ζαμπάρας Αλέξανδρος (ΟΦΗ) 11.32

200μ Ανδρών (-1.4): Νυφαντόπουλος Γιάννης (Ελ.Βενιζελος) 21.94, Εκχόσου Έντυ (Αθθλητ.Ακαδημία) 22.56, Τζατζαράκης Αλεξ.Σπυρ. (ΟΦΗ) 23.09

400μ Ανδρών: Τζατζαράκης Αλέξανδρος (ΟΦΗ) 49.88, Χιντέσα Ερνέστο (ΓΕΗ) 50.69, Τζελιλάι Άγγελος (ΑΟΛ) 51.05

800μ Ανδρών: Γκαντάτσιος Δημήτριος (ΓΕΗ) 1:59.91, ΠάγκαλοςΝικόλαος (ΑΟΛ) 2:04.36, Λυμνιωτάκης Εμμ.(ΟΦΗ) 2:04.48

1500μ Ανδρών: Γκαντάτσιος Δημήτρης (ΓΕΗ) 4:12.70, Συμινελάκης Ιωάννης (ΑΟΛ) 4:56.51, Καμπιτάκης Μιλτιάδης (ΟΦΗ) 5:03.49

5000μ Ανδρών: Βότσος Χρήστος (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 15:17.74, Παπαλεωνιδάκης Ιωάννης (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) 16:10.33, Βαρδάκης Εμμανουηλ (ΟΦΗ) 16:12.25

400μ εμπόδια Ανδρών: Τζελιλάϊ ΄Αγγελος (ΑΟΛ) 57.95, Λίλος Γεώργιος (ΟΦΗ) 1:00.09

3000μ ΦΕ Ανδρών: Ζερβάκης Ιωάννης (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) 10:13.78

Επί Κοντώ Ανδρών: Χάλαρης Εμμανουήλ (Αθλητ.Ακαδημία) 3.00μ

Άλμα σε μήκος Ανδρών: Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 6.84 (0.0), Καραβάτσκι Ιωακείμ (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 6.57 (0.0) Μουδατσάκης Δημήτρης (ΟΦΗ) 6.53 (-0.2)

Τριπλούν Ανδρών: Χαραλαμπάκης Σάββας (ΟΦΗ) 14.25 (-0.2), Μουδατσάκης Δημητρης (ΟΦΗ) 13.56 (0.0)

Σφαιροβολία ΑνδρώνΞενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 11.97, Πολίτης Γεώργιος (ΓΕΗ) 11.10, Νινιράκης Σταύρος (ΓΕΗ) 9.92

Δισκοβολία Ανδρών: Θανόπουλος Ιάσωνας 56.10, Κονιαράκης Γεώργιος (Πήγασος) 55.55, Ξενικάκης Ιωάννης (ΟΦΗ) 42.30

Ακοντισμός Ανδρών: Πιτσιδόπουλος Ελευθέριος (ΟΦΗ) 63.84, Κολέτσι Γκαμπριέλ (ΓΕΗ) 61.29, Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 60.61

4Χ100μ ΟΦΗ (Σαατσάκης – Επταμηνιτάκης – Γιαννόπουλος – Ζαμπάρας) 43.91

4χ400μ ΟΦΗ (Μαυρουδής - Σχοιναράκης - Λίλος -Λυμνιωτάκης) 3:37.88

100μ Γυναικών: (Άνεμος +1.0) Καλογιαννάκη Μαρία Ελένη (ΟΦΗ) 12.60, Παπαδάκη Ειρήνη 12.70, Πλερωνάκη Ανδριάννα (Σύλ.Μαραθ.Κρήτης) 12.86

200μ Γυναικών(0.8) : Παπαδάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 27.10, Σωμαράκη Μαρία (Αθλ.Ακαδημία) 27.63, Στραταντωνάκη Εμμανουέλα (ΣΜΚ) 27.89

400μ : Σωμαράκη Μαρία (Αθλ.Ακαδημία) 63.92, Σηφάκη Χρυσοβαλάντου (ΟΦΗ) 1:04.72, Κουνελάκη Άννα (Βιτσέντζος Κορνάρος) 1:04.75

800μ: Παντέζου Δέσποινα-Ηώ (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 2:19.70, Μπαρμπαγαδάκη Μαρία (Αθλ.Ακαδημία) 2:24.89, Μαρνέλλου Νίκη (ΟΦΗ) 2:27.73

1500μ Γυναικών: Παντέζου Δέσποινα-Ηώ (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 5:00.04, Στεφανουδάκη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 5:14.76Μαρνέλου Νίκη (ΟΦΗ) 5:17.67.

5000μ Γυναικών: Πευκιανάκη Ειρήνη (ΟΦΗ) 18:52.85, Μαριδάκη Γεωργία ΓΣ Λιβυκός) 19:12.83, Πατεράκη Κωνσταντίνα (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) 19:18.73

100μ εμπόδια Γυναικών: (0.4) Περδίκη Αθηνα (ΟΦΗ) 15.86Ντούμη Βασιλείου Μαρία-Αννα (ΟΦΗ) 15.92

400μ εμπόδια Γυναικών: Χριστοφή Ελεάνα (Πήγασος) 1:03.26, Κουβίδη Μαρία (Πήγασος) 1:05.15, Γερομαρκάκη Γεωργία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 1:10.92

3000μ Φυσικά Εμπόδια Γυναικών: Ραφαϊλάκη Νικολέτα (ΑΟΛ) 10:48.19, Μαριδάκη Γεωργία (Λιβυκός) 11:55.72, Μαυροφόρου Χρυσή (ΑΟΛ) 12:48.82

Άλμα σε ύψος: Σουρλατζή Ελένη-Στυλιανή (ΟΦΗ) 1.58, Κοκόζοβα Ροζαλίνα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.58, Σταμπούλη Μαρία (Αθλητ.Ακαδημία) 1.50

Άλμα σε μήκος: Περδίκη Αθηνά (ΟΦΗ) 5.58 (0.0), Χορευτάκη Μαίρη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 5.08 (0.0), Γκάγκα Καλλιοπη (ΟΦΗ) 4.65 (0.0)

Άλμα Τριπλούν: Χορευτάκη Μαρία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.31 (-0.3), Γκάγκα Καλλιόπη (ΟΦΗ) 11.18 (0.0)

Σφαιροβολία: Γερομαρκάκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 13.49, Αγγέλου Μαρία (ΟΦΗ) 11.40, Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 10.57, Ξεζωνάκη Αικατερίνη (ΟΦΗ) 10.17

Δισκοβολία Γυναικών: Αϊβαλιώτη Αικατερίνη (ΟΦΗ) 41.92, Ψαράκη Ευαγγελία (ΟΦΗ) 41.55, Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 40.54, Ξεζωνάκη Αικατερίνη (ΟΦΗ) 35.97

Σφυροβολία Γυναικών: Μιχελάκη Κυριακή (ΟΦΗ) 47.50, Μουμουλίδη Καλλιόπη (ΟΦΗ) 42.80, Αϊβαλιώτη Αικατερίνη (ΟΦΗ) 36.70

Ακοντισμός Γυναικών: Μανιού Αφροδίτη (ΟΦΗ) 53.65, Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 37.74, Πασσά Αθηνά (ΟΦΗ) 31.68

4Χ100μ Γυναικών: ΟΦΗ 51.01 (Σαατσάκη – Νίκα – Μαρκάκη – Καλογιαννάκη)

4Χ400μ Γυναικών : ΟΦΗ 4:21.39 (Σηφάκη - Καλογιαννάκη Νίκη-Χαρ. - Αστρινάκη - Λούρου)

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Best gambling websites website
Live Here Chicago