A+ A A-

Κέρδισε εύκολα το Δειλινό και συνεχίζει το μπάσκετ του ΟΦΗ-Αποτελέσματα και βαθμολογία

Rate this item
(0 votes)

Σε ρυθμό ρελαντί ο ΟΦΗ κέρδισε εύκολα  τη νεανική ομάδα του Δειλινού στο Λίντο με 74-53 και συνεχίζει την πορεία του στο δρόμο για την άνοδο.

Ο ΟΦΗ δεν βρήκε αντίσταση απο την ουραγό ομάδα του πρωταθλήματος, ενώ ο Βασίλης Ράλλης, είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του, καθώς ακολουθούν δυο εντός έδρας παιχνίδια με την Εξω Παναγίτσα (Τετάρτη 6 Μαρτίου 5μμ στα Δυο Αοράκια) και το Σχηματάρι την Κυριακή 10 Μαρτίου ξανά στο σπίτι του.

Οι βασικοί αντίπαλοι του ΟΦΗ, για την άνοδο, ο Λοκρός Αταλάντης συνέχισε με νίκη επί της Καλλιθέας, ενώ τα Μελίσσια ηττήθηκαν στην Αγία Παρασκευή.

Ετσι, αν ο ΟΦΗ κερδίσει την Τετάρτη επιστρέφει στην πρώτη θέση.

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΟΦΗ 53-74
Διαιτητές: Κωτσου-Σκανδαλάκης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:12-22, 10-13, 8-19, 23-20
ΔΕΙΛΙΝΟ (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17 (3), Μπορμπίδης 8 (1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 2, Στέβοβιτς 3, Λεφής 4, Γρύλλης 1, Εκίζογλου, Κυρίτσι 3 (1), Γκουτσίδης 5 (1), Σπηλιώπουλος 8.
ΟΦΗ (Ραλλης): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης, Πετράκης 19 (2), Τσερκιτζόγλο, Καμπάκας, Καρλάφτης, Αντωνόπουλος 14 (1), Πρωτογεράκης 2, Μπουμπάρης 17, Μαλλιαράκης, Καραλής 9, Πάλλης 10.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

ΑΕ Έξω Παναγίτσας-ΚΑΠ 73-93
Δειλινό ΑΟ-ΟΦΗ 53-74
ΓΣ Κορωπίου-Αργοναύτης Τριγλ. Ραφ. ---
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 72-67
Άρης Θήβας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 94-73
Λοκρός Αταλάντης-Καλλιθέα Ρόδου 79-64
Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 79-69 

Η βαθμολογία:

1. Λοκρός Αταλάντης 33 (15-3)
2. Μελίσσια 32 (14-4)

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 32 (14-4)
4. ΟΦΗ 31 (14-3)*
5. ΕΦΑΟΖ 31 (13-5)
6. Κορωπί 27 (10-8)
7. Άρης Θήβας 27 (9-9)
8. Ερμής Σχηματαρίου 26 (8-10)
9. ΒΑΟΛ Χίου 26 (8-10)
10. Ίκαρος Ν. Σμύρνης 24 (7-10)*

11. ΚΑΠ 24 (6-12)
12. Καλλιθέα Ρόδου 21 (3-15)
13. Έξω Παναγίτσα 20 (3-14)*
14. Δειλινό 17 (0-17)*

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.
*Την προσεχή Τετάρτη 6 Μαρτίου (5μμ) θα διεξαχθεί το παιχνίδι Ο.Φ.Η. – Έξω Παναγίτσα.

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 17/3):

ΚΑΠ-Δειλινό
ΟΦΗ-Ερμής Σχηματαρίου 
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί 
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΕΦΑΟΖ 
ΒΑΟΛ-Μελίσσια 
Καλλιθέα Ρόδου-Έξω Παναγίτσα
Άρης Θήβας-Λοκρός Αταλάντης

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

Best gambling websites website
Live Here Chicago