A+ A A-

Items filtered by date: Παρασκευή, 07 Φεβρουαρίου 2020 - ΟΦΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Δημήτρης Ζλατιλίδης: "Πολύ σημαντικό το παιχνίδι με τον Παμβοχαικό"

«Είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, απέναντι σε ένα αντίπαλο με τους ίδιους στόχους. Θα πάμε για το καλύτερο» ανέφερε στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ στο ofierasitechnis.gr ο προπονητής της ομάδας βόλει του ΟΦΗ Δημήτρης Ζλατιλίδης, αναφερόμενος στο παιχνίδι με τον Παμβοχαικό στο Βραχάτι (Σάββατο 8/2, 5μμ).
Ο ΟΦΗ παίζει απέναντι σε μια ομάδα που την χωρίζει ένας βαθμός και παλεύουν και οι δυο για να παραμείνουν στην κατηγορία.
Στο πρώτο παιχνίδι στο κλειστό του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου, ο ΟΦΗ πήρε τη νίκη με 3-0 σετ, αλλά αυτό το παιχνίδι θα είναι διαφορετικό.
«Παίζουμε με μια παραδοσιακή ομάδα της κατηγορίας, η οποία είναι βελτιωμένη από την εποχή που την αντιμετωπίσαμε στο πρώτο παιχνίδι. Θα προσπαθήσουμε να πάρουμε ότι καλύτερο μπορούμε από το παιχνίδι» συμπλήρωσε ο τεχνικός του ΟΦΗ.

VOLLEY LEAGUE 2019-20
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  
Θ. ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘ ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - 11η αγωνιστική
1. Ολυμπιακός 29 11 10-01 32-09 31/1: Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-3 (14-25, 19-25, 12-25)
2. Παναθηναϊκός 26 11 09-02 29-12 01/2: Π.Α.Ο.Κ. - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-19, 25-13)
3. Π.Α.Ο.Κ. 24 11 08-03 27-14 01/2: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ - Παναθηναϊκός Α.Ο. 2-3 (25-19, 30-32, 21-25, 25-20, 12-15)
4. Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 23 11 08-03 27-14 01/2: Ηρακλής Πετ. - Α.Σ.Ελπίς 3-1 (25-23, 22-25, 25-23, 25-20)
5. Α.Ο.Π.Κηφισιάς 19 11 06-05 23-19 02/2: Μ.Γ.Σ.Εθνικός - Α.Ο.Π.Κηφισιάς 0-3 (15-25, 14-25, 19-25)
6. Ηρακλής Πετοσφαίριση 16 11 06-05 21-16 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - 12η αγωνιστική
7. Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός 11 11 04-07 15-24 08/2, 17.00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Μ.Γ.Σ.Εθνικός
8. Ο.Φ.Η. 10 11 03-08 13-25 08/2, 17.00: Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός - Ο.Φ.Η.
9. Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 11 10-07 07-30 08/2, 19.00: Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων - Π.Α.Ο.Κ.
10. Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0 11 11-02 02-33 09/2, 19.00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
*Στον Ηρακλή έχουν αφαιρεθεί 3 βαθμοί*Οι 6 πρώτες ομάδες θα παίξουν play-off 09/2, 19.00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ
  • Published in ΒΟΛΕΥ

Το πρόγραμμα του Σ/Κ για τα τμήματα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ

Κρίσιμα παιχνίδια δίνουν το Σαββατοκύριακο το βόλει του ΟΦΗ, το μπάσκετ του ΟΦΗ και η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου.
Για την Volley League, ο ΟΦΗ δίνει ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι στο Βραχάτι με τον Παμβοχαικό (Σάββατο, 5μμ). Το μπάσκετ του ΟΦΗ στην Β' Εθνική μπάσκετ, θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί του και να πλησιάσει ακόμη περισσότερο στην εξάδα, καθώς υποδέχεται την Κυριακή (1.30μμ) στο ΒΑΚ τον Ιωνικό ΝΦ.
Τα κορίτσια του ΟΦΗ στο ποδόσφαιρο, υποδέχονται την Κυριακή (3μμ) τον Αγροτικό Αστέρα και θέλουν να κάνουν ένα ακόμη βήμα για την παραμονή τους στην Α' Εθνική.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου για τα τμήματα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ:
ΣΑΒΒΑΤΟ  08/02
ΒΟΛΕΙ ΠΑΙΔΕΣ
ΡΕΘΥΜΝΟ 15:30 ΟΠΕΡ-ΟΦΗ
VOLLEY LEAGUE
ΒΡΑΧΑΤΙ 17.00 ΠΑΜΒΟΧΑΙΚΟΣ-ΟΦΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 09/02
ΒΟΛΕΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ 15:00 ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΟΦΗ
ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
ΠΟΑ 15:00 ΟΦΗ -ΑΓΡΟΤ ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ
Β ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ
ΒΑΚ 13:30 ΟΦΗ -ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΝΦ
*Στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος μίνι παίδων που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (8-9/2) στα Χανιά, μετέχουν οι μικροί πολίστες του ΟΦΗ (γενν.2007). Ο ΟΦΗ μετέχει στον 8ο όμιλο και οι αντίπαλοι του είναι ο Παναθηναικός, ο ΝΟΧανίων, ο ΝΟΡεθύμνου και  το Πλίτς Πλάτς. Απο τον όμιλο δεν προκρίνεται στην επόμενη φάση, μόνο η τελευταία ομάδα
*To τμήμα κολύμβησης του ΟΦΗ, μετέχει στους χειμερινούς αγώνες παίδων-εφήβων –νεανίδων Νοτίου Ελλάδας στο ΟΑΚΑ (7-9/2), στους οποίους ο ΟΦΗ θα συμμετάσχει με τον αθλητή Παύλο Ιεραπετρίτη στα 100 και 200 μέτρα ύπτιο και στα 200μ μικτή ατομική.
*Δεν υπάρχει αγωνιστική δράση στα Πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ λόγω EKO ALL STAR GAME.

 

Στα Χανιά οι μικροί πολίστες του ΟΦΗ

Στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος μίνι παίδων που διεξάγεται το Σαββατοκύριακο (8-9/2) στα Χανιά, μετέχουν οι μικροί πολίστες του ΟΦΗ (γενν.2007). Ο ΟΦΗ μετέχει στον 8ο όμιλο και οι αντίπαλοι του είναι ο Παναθηναικός, ο ΝΟΧανίων, ο ΝΟΡεθύμνου και  το Πλίτς Πλάτς. Απο τον όμιλο δεν προκρίνεται στην επόμενη φάση, μόνο η τελευταία ομάδα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:
8ος ΟΜΙΛΟΣ-ΚΡΗΤΗ - ΚΟΛ/ΡΙΟ ΧΑΝΙΩΝ
1η αγωνιστική Παρασκευή 07/02/2020
ΩΡΑ: 20:30 ΟΦΗ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 21:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
2η αγωνιστική Σάββατο 08/02/2020
ΩΡΑ: 12:30 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΟΦΗ
ΩΡΑ: 13:30 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
3η αγωνιστική Σάββατο 08/02/2020
ΩΡΑ: 18:30 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ
ΩΡΑ: 19:30 ΟΦΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
4η αγωνιστική Κυριακή 09/02/2020
ΩΡΑ: 10:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΩΡΑ: 11:30 ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΟΦΗ
5η αγωνιστική Κυριακή 09/02/2020
ΩΡΑ: 16:00 ΠΛΙΤΣ ΠΛΑΤΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΩΡΑ: 17:00 ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ ΝΟ ΡΕΥΜΝΟΥ
 TO ΡΟΣΤΕΡ ΤΟΥ ΟΦΗ
Α/Α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ
1 ΑΜΟΝΑΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2 ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3 ΒΕΛΕΓΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
4 ΔΟΛΑΨΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
5 ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
6 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
7 ΚΑΣΤΗΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ
8 ΚΩΛΕΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
9 ΞΥΔΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
10 ΠΟΛΙΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
11 ΡΟΜΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
12 ΦΑΝΟΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ
13 ΦΑΝΤΑΟΥΤΣΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
14 ΒΑΛΣΑΜΟΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΚΙΤΣΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΡΟΜΠΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Οι 12 Ομιλοι
 
Σε 12 Ομίλους διεξάγεται το τριήμερο (7-9 Φεβρουαρίου) η Α' προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων (γενν. 2007).
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Πεντέλης): ΝΟ Καλαμακίου, Νηρέας Χαλανδρίου, ΑΟ Πετρούπολης, Απόλλων Σμύρνης.
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Γέρακα & Παλαιού Φαλήρου): Διώνη, ΓΣ Ηλιούπολης, Νηρέας Γέρακα, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, Πανιώνιος.
Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Αλίμου): ΝΟ Χαλκίδας, ΑΝΟ Αργυρούπολης, Υδραϊκός, ΑΟ Καστέλας.
Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (“Αντώνης Δημητρόπουλος” Γλυφάδα & Δημοτικό Περιστερίου & Χαϊδαρίου): ΝΟ Χίου, Εθνικός, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου.
Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Χαϊδαρίου): ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΕ Χαϊδαρίου, Ηλυσιακός, ΣΚ Ροή.
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης): ΝΕ Λαμίας, Μίλων, Τρίτων Αμαρουσίου, Ολυμπιακός, ΑΕ Κερατσινίου.
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δημοτικό Νέας Ιωνίας): Νηρέας Λαμίας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΕΑΝΑ Βόλου
ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Εθνικό Χανίων): Παναθηναϊκός, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Χανίων, ΑΟ Πλιτς Πλατς.
Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): Πύρρος Ιωαννίνων, Άρης Θεσσαλονίκης, ΝΑΟ Κέρκυρας, ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης.
Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Εθνικό): Δελφίνια Πτολεμαϊδας, ΠΑΟΚ, ΕΑΤΕ Κολεγίου, ΟΦΘ, ΧΑΝΘ.
ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ (“Αντώνης Πεπανός”): ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΟ Πατρών, Άργης Καλαμάτας, ΝΟ Τριχωνίδας.
ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Δημοτικό Ορεστιάδας): ΝΟ Καβάλας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, Ποσειδών Ορεστιάδας, Πανσερραϊκός.
Στην Β' προκριματική φάση (3-5 Απριλίου), ΔΕΝ προκρίνεται η τελευταία ομάδα κάθε Ομίλου.

 

Subscribe to this RSS feed
Best gambling websites website
Live Here Chicago