A+ A A-

Items filtered by date: Πέμπτη, 15 Οκτωβρίου 2020 - ΟΦΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Φλαούνας: "Παιχνίδια για να τεστάρουμε τις δυνάμεις μας"

Ο ΟΦΗ μπαίνει στο γήπεδο για τα πρώτα επίσημα παιχνίδια της σεζόν, για το Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, καθώς αντιμετωπίζει Ολυμπιακό και Κηφισιά την Παρασκευή (16/10) και Σάββατο (17/10) και θα έχει την ευκαιρία να δοκιμάσει τις δυνάμεις του, απέναντι σε δυο δυνατούς αντιπάλους.

"Είναι μια καλή ευκαιρία για μας, για δυο δυνατά παιχνίδια. Θα κάνουμε τις δοκιμές μας, θα τεστάρουμε τις δυνάμεις μας και θα συνεχίσουμε την προετοιμασία μας, για να είμαστε έτοιμοι όταν πρέπει" τονίζει ο προπονητής του ΟΦΗ Ακης Φλαούνας.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ, σχολιάζοντας την κλήρωση, του πρωταθλήματος της Volley League που φέρνει τον ΟΦΗ αντίπαλο με τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη στην πρώτη αγωνιστική, ανέφερε ότι "ξεκινάμε με πολύ δύσκολα παιχνίδια, αλλά αυτό είναι καλό για μας. Εμείς ξέρουμε πότε η ομάδα πρέπει να είναι έτοιμη και θα είναι".

Στην διάθεση του πριπονητή του ΟΦΗ, βρίσκονται όλοι οι παίκτες.

Η αποστολή του ΟΦΗ ανεβαίνει ατμοπλοικώς στην Αθήνα την Πέμπτη (15/10) το βράδυ και θα επιστρέψει στο Ηράκλειο, την Κυριακή (18/10) το πρωί.

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της Α΄φάσης του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21:

Λιγκ Καπ «Νίκος Σαμαράς» 2020-21

Α΄ΦΑΣΗ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Βέροιας)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

18:00: Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013 - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας

Διαιτητές: Αβραμίδης, Σταυριανίδης, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

20:00: Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2013

Διαιτητές: Παπαδογούλας, Δανιηλίδου, Παρατηρητής: Θεμελής, Γραμματεία: Ψάρρα.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

20:00: Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.

Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παπακοσμάς, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης, Γραμματεία: Ψάρρα.

 

Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μίλων - Νέα Σμύρνη)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

16:00: Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων

Διαιτητές: Μουλά Λ., Ράντσιου, Παρατηρητής: Πολίτης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:30: Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου

Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ειρ., Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

19:30: Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Πέρρος, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.

 

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ (Γυμναστήριο Μελίνα Μερκούρη - Άγιος Ιωάννης Ρέντης)

Παρασκευή 16 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η.

Διαιτητές: Φραγκάκης, Χανδρινός, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη.

Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

17:00: Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς

Διαιτητές: Βουδούρης, Πρέντζας, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Γραμματεία: Καλιγέρη.

Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020

17:00: Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Κυριοπούλου, Παρατηρητής: Ράπτης, Γραμματεία: Θεοδωρίδου.

 

Το σύστημα διεξαγωγής του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς 2020-21


Α΄ΦΑΣΗ: Οι 9 ομάδες είναι χωρισμένες σε τρεις ομίλους των τριών ομάδων. Προκρίνονται στην ημιτελική φάση οι πρώτες ομάδες της βαθμολογίας κάθε ομίλου και ο καλύτερος δεύτερος του Α, Β και του Γ ομίλου.

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ: Κατόπιν κληρώσεως θα γίνουν διπλοί ημιτελικοί για να προκύψουν οι ομάδες που θα περάσουν στους διπλούς τελικούς. Και για τις έδρες θα γίνει κλήρωση.

 

Ολο το πρόγραμμα του ΟΦΗ στην Volley League

Με 3 πολύ δυνατά παιχνίδια ξεκινάει ο ΟΦΗ και στην φετινή Volley League, η οποία κάνει πρεμιέρα στις 24 Οκτωβρίου.

Ο ΟΦΗ στην πρώτη αγωνιστική αγωνίζεται στην Θεσσαλονίκη με τον ΠΑΟΚ, στην δεύτερη αγωνιστική υποδέχεται τον ισχυρό Φοίνικα Σύρου, στην τρίτη αγωνιστική παίζει εκτός έδρας με τον Παναθηναικό και στην 4η αγωνιστική θα υποδεχθεί τον ανταγωνιστικό Ηρακλή, στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι της σεζόν.

Πάντως στον ΟΦΗ είδαν με καλό μάτι την κλήρωση, καθώς θα έχουν την ευκαιρία στα πρώτα τρία παιχνίδια να μοντάρουν την ομάδα (συν τα δυο του Λίγκ Καπ με Ολυμπιακό και Κηφισιά), ώστε η ομάδα να παρουσιαστεί έτοιμη, στα παιχνίδια που θα κυνηγήσει ρεαλιστικά, με στόχο την παραμονή στην κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της  Volley League 2020-21:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ VOLLEY LEAGUE 2020-21
Α΄ΓΥΡΟΣ Β΄ΓΥΡΟΣ
1η - Σάββατο 24/10/20 10η
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Ρεπό
Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Φ.Η.
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
2η - Σάββατο 31/10/20 11η
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου
Ρεπό - Π.Α.Ο.Κ.
3η - Σάββατο 7/11/20 12η
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ο.Φ.Η.
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Ρεπό
4η - Σάββατο 14/11/20 13η
Ρεπό - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Π.Α.Ο.Κ.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Ο.Φ.Η. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
5η - Σάββατο 21/11/20 14η
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Ρεπό
Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
6η - Τετάρτη 25/11/20 15η
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Φ.Η.
Ρεπό - Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου
7η - Σάββατο 28/11/20 16η
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Π.Α.Ο.Κ.
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας
Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Ο.Φ.Η. - Ρεπό
8η - Τετάρτη 2/12/20 17η
Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου - Παναθηναϊκός Α.Ο.
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ρεπό
Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων - Ο.Φ.Η.
Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας - Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Π.Α.Ο.Κ. - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
9η - Σάββατο 5/12/20 18η
Ο.Φ.Η. - Α.Π.Σ.Φίλιππος Βέροιας
Ρεπό - Α.Ο.Ν.Σ. Μίλων
Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ Σύρου
Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Π.Α.Ο.Κ.

*Οι ημερομηνίες του Β΄γύρου θα ανακοινωθούν μετά από συνενόηση με την ΕΟΠΕ και την ΕΡΤ ΑΕ λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Ανδρών στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

 

Subscribe to this RSS feed
Best gambling websites website
Live Here Chicago