A+ A A-

Items filtered by date: Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020 - ΟΦΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Ποδαρικό στο 2020 με αγωνιστική δράση για τις μικρές πολίστριες του ΟΦΗ

Ποδαρικό στα Πανελλήνια αναπτυξιακά πρωταθλήματα υδατοσφαίρισης, κάνει η ομάδα Νέων Γυναικών του ΟΦΗ (κορίτσια γεννημένα το 2001 και μετά).

Οι αγώνες θα γίνουν στο κολυμβητήριο Χανίων το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Ιανουαρίου 2020. Προκρίνονται οι δυο πρώτοι κάθε ομίλου. Προπονητής στην ομάδα Νέων γυναικών του ΟΦΗ, έχει αναλάβει ο κ. Πέτρος Βλαντής.
Στον όμιλο Κρήτης, στην κατηγορία Νέων γυναικών μετέχουν οι: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΝΟ Γλυφάδας.
Να σημειωθεί ότι αυτό το Σαββατοκύριακο, επρόκειτο να διεξαχθεί και το πρωτάθλημα Νέων Ανδρών με τον ΟΦΗ να έχει βλέψεις σε αυτό το πρωτάθλημα.

Το γεγονός όμως ότι το κολυμβητήριο ήταν κλειστό όλη την εβδομάδα, λόγω της κακοκαιρίας, οι αγώνες μετατέθηκαν για την επόμενη εβδομάδα.
Στον όμιλο Κρήτης στην κατηγορία Νέων Ανδρών οι αντίπαλοι του ΟΦΗ είναι οι: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Πανιώνιος.

ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΟΦΗ

Παπαδάκη Σοφία 
Παντερή Στέλλα 
Αποστόλου Στεφανία
Θεοδωράκη Ευαγγελία 
Τσαγκαράκη Ναταλια 
Μπραγουδάκη Άννα 
Τζανή Ευανθία 
Χρυσοβέργη Μαρία 
Κοζανίδη Αναστασία 
Καπανταγάκη Μαρίνα 
Κώστογλου Μαρία 
Σπάνια Αμάνθα
Μπουρίκα Μάτα 
Θεοδωρομανωλάκη Ειρήνη 
Κώστογλου Ραφαελλα

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΟΦΗ

Όμιλος Κρήτης (Κολυμβητήριο Χανίων)
ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, ΑΝΟ Γλυφάδας
Σάββατο 11/1/2020
1η Αγωνιστική
18:00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ
19:00 ΝΟ Χανίων – ΑΝΟ Γλυφάδας
Κυριακή 12/1/2020
2η Αγωνιστική
10:00 ΝΟ Ρεθύμνου – ΑΝΟ Γλυφάδας
11:00 ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ
3η Αγωνιστική
17:00 ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου
18:00 ΟΦΗ – ΑΝΟ Γλυφάδας

Σπουδαία επιτυχία: Πρωταθλήτρια Ελλάδος 15χρονη σκακίστρια του ΟΦΗ!

Σπουδαία επιτυχία για την 15χρονη σκακίστρια του ΟΦΗ, Ειρήνη Εργαζάκη!

Αναδείχτηκε Πρωταθλήτρια Ελλάδας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων (Κ-18) που ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες στο Ρέθυμνο. Η 15χρονη σκακίστρια του ΟΦΗ αν και ήταν Νο 8 σε δυναμικότητα ΕΛΟ, κατάφερε να επικρατήσει των αντιπάλων της σημειώνοντας 6 νίκες, 2 ισοπαλίες και 1 ήττα στους 9 αγώνες που έδωσε. Ήταν μια τεράστια επιτυχία για τη σκακίστριά τoυ ΟΦΗ, που παίρνει έτσι και τα «μόρια» για την εισαγωγή της στα ΑΕΙ, επαναλαμβάνοντας παρόμοιες επιτυχίες που έχουν πετύχει κατά καιρούς αρκετοί σκακιστές του ΟΦΗ. Πρωταθλήτρια Ελλάδας είχε αναδειχτεί ξανά το 2014 η Εύα Σερπετσιδάκη, η οποία σήμερα είναι φοιτήτρια Ιατρικής. Στην 11η θέση του πρωταθλήματος ισοβάθμησαν ακόμα οι σκακίστριες του ΟΦΗ Νεφέλη Ματθαιάκη και Μαρία Καπνιστού.
Η τελική βαθμολογία (σε 9 αγώνες) ήταν η εξής:
Κατ. Όνομα ΔΕλο Σύλλογος Βαθ. 
1 Εργαζάκη Ειρήνη 1464 ΟΦΗ 7
2 Χατζηπαναγιώτου Ασημένια 1506 ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ 6,5
3 Καραβιτάκη Ευαγγελία 1815 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 6
4 Αποστολακάκη Ευαγγελία 1595 ΣΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 6
5 Φοινικιανάκη Στέλλα 1537 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 5,5
6 Ζατζηιωαννίδη Φιλίππα 1680 ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 5,5
7 Χριστοδούλου Γεωργία 1206 ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 5
8 Κουτσουράκη Αριάδνη 1598 ΣΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 5
9 Καραβιτάκη Αντωνία 1443 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 5
10 Αποστολίδου Ελένη 1436 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 5
11 Καλιοντζάκη Αργυρώ 1349 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 4,5
12 Ματθαιάκη Νεφέλη 1336 ΟΦΗ 4,5
13 Τσαμπούλη Βασιλική 1466 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 4,5
14 Καπνιστού Μαρία 1182 ΟΦΗ "2000" 4,5
15 Τριπολιτάκη Ειρήνη 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4
16 Χασουράκη Χρυσή 1228 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 4
17 Βακάλη Αριάδνη 1073 ΟΦ ΣΚΑΚΙΟΥ ΧΑΝΙΩΝ 4
18 Βακάλη Αθηνά 1256 ΟΦ ΣΚΑΚΙΟΥ ΧΑΝΙΩΝ 3,5
19 Γουμενάκη Εύα 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3,5
20 Πλατσάκη Ευγενία 1151 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ 3,5
21 Θεοδωρογλάκη Βαρβάρα 0 ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ 3
22 Χρυσού Ιωάννα 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0
23 Σκαράκη Γεωργία 1311 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 0

Στο αντίστοιχο πρωτάθλημα εφήβων που έγινε κι αυτό στο Ρέθυμνο είχαμε τέσσερα παιδιά που προέρχονται από τις ακαδημίες του ΟΦΗ στην πρώτη οχτάδα, με τον Αλέξανδρο Κοτσίνη να υπερτερεί στην ισοβαθμία του Γιώργου Παπιδάκη και να παίρνει αυτός τα «μόρια» της 3ης θέσης. Επίσης πολύκαλή εμφάνιση πραγματοποίησαν ο Γιάννης Κουβίδης και ο Χρήστος Μπροκαλάκης-Γούναρης που ισοβάθμησαν στην 7η θέση.

Η τελική βαθμολογία (σε 9 αγώνες) ήταν η εξής:

Κατ. Όνομα ΔΕλο Σύλλογος Βαθ. 
1 Βαρδάκας Γρηγόρης 2063 ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 7
2 Τσαρσιταλίδης Χρήστος 2014 ΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 7
3 Κοτσίνης Αλέξανδρος 1996 ΟΑΑ "ΗΡΑΚΛΕΙΟ" 6,5
4 Παπιδάκης Γιώργος 1899 ΣΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 6,5
5 Μπαρδής Χαρίλαος 2015 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ 6
6 Μαρινάκης Χρήστος 2090 ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ 6
7 Κουβίδης Γιάννης 2128 ΟΦΗ 5,5
8 Μπροκαλάκης Χρήστος 2024 ΟΦΗ 5,5
9 Stefan Victor 2191 ΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 5,5
10 Πελαντάκης Μιχάλης 1970 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5,5
11 Χριστοδούλου Πανορμίτης 1664 ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 5,5
12 Τσαγκαράκης Παναγιώτης 1959 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 5
13 Σηφογιαννάκης Ανδρέας 1796 ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ 5
14 Αντωνιουδάκης Γιώργος 1623 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 5
15 Γαλανάκης Νίκος 1706 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 5
16 Τζοβάνης Αναστάσιος 1754 ΕΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4,5
17 Κουτσουράκης Γιάννης 1767 ΟΑΑ "ΗΡΑΚΛΕΙΟ" 4,5
18 Σταθάτος Αλέξανδρος 1429 ΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ "ΙΠΠΟΤΗ 4,5
19 Σαράφης Ραφαήλ 1331 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 4,5
20 Παπαλεβυζάκης Μανόλης 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4,5
21 Γεωργακάκης Μιχαήλ 1313 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΑΖΙΟΥ 4
22 Παρασκευόπουλος Σάββας 1133 ΑΣ ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ "ΙΠΠΟΤΗ 4
23 Καβούνης Γιώργος 1349 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4
24 Τζατζιμάκης Θεόδωρος 1030 ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ 4
25 Σιβαρόπουλος Γιώργος 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 4
26 Χασουράκης Μανόλης 1299 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ 3,5
27 Στράλης Γιώργος 1253 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΪΣΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 3,5
28 Χατζηιωαννίδης Παναγιώτης 1128 ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 3,5
29 Θεοδωρογλάκης Γιάννης 1118 ΑΟ "ΚΥΔΩΝ" ΧΑΝΙΩΝ 3,5
30 Φραϊδάκης Μανόλης 1104 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3,5
31 Τζανάκης Μανόλης 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3
32 Ψαριανού Ελένη 1116 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 3
33 Σπυριδάκης Γιώργος 1071 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 2,5
34 Κεαλάρ Γιάννης 1310 ΣΟ ΛΕΩΝ ΚΑΝΤΙΑ "LEON CANDIA" 2
35 Φυντριλάκης Κυριάκος 1823 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ 2
36 Κουρμουλάκης Βαρδής 0 ΣΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1.

Subscribe to this RSS feed
Best gambling websites website
Live Here Chicago