A+ A A-

Items filtered by date: Παρασκευή, 10 Μαΐου 2019 - ΟΦΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

Τελευταίο παιχνίδι για το πόλο του ΟΦΗ πριν τα πλέι-άουτ

Το τελευταίο παιχνίδι της πρώτης φάσης στην Α2 πόλο, δίνει ο ΟΦΗ, έχοντας στραμμένα τα βλέμματα του στα πλέι-άουτ για την παραμονή του στην κατηγορία. Η ομάδα του Μάκη Βολτυράκη, υποδέχεται την Κυριακή (12/5, 4μμ) το Μίλωνα στο κολυμβητήριο Ηρακλείου και θα προσπαθήσει να κλείσει την πρώτη φάση με ένα θετικό αποτέλεσμα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι βαθμολογίες στους δυο ομίλους της Α2:

Σάββατο, 11/5

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 15.00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Κωνσταντινίδης, Κραβαρίτης)

Κυριακή, 12/5

*”Αντ. Πεπανός”, Πάτρα 13.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Μοίραλης, Βασιλείου Κ.)

*Εθνικό Θεσ/νίκης 14.00 ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Σπανούδης, Αχλαδιώτης)

*Εθνικό Ηρακλείου 16.00 ΟΦΗ – ΜΙΛΩΝ (Δασκαλάκης, Καζούλης)

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 16.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Κατσώνης, Στεφανάκης)

*Εθνικό Θεσ/νίκης 17.00 ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Καρούλης, Μονιούδης)

*Δημοτικό Ηλιούπολης 18.00 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Σταυρίδης, Μπουδραμής)

*Το παιχνίδι ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ θα διεξαχθεί στις 18 Μαϊου, λόγω του Εφηβικού πρωταθλήματος (10-12/5).

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α' ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 187-59 36

2.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 117-98 26

3.ΜΙΛΩΝ 114-113 24

4.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 104-114 20

...............................................................

5.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 118-100 20

6.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. 80-137 11

7.ΟΦΗ 76-115 6

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 87-147 3

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΦΗ

Β' ΟΜΙΛΟΣ

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 138-62 34

2.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 124-88 30

3.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 120-89 29

4.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 116-97 18

.....................................................

5.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 123-113 15

6.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 102-97 13

7.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 82-134 10

8.ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 59-183 0

Σημείωση: Εκκρεμεί η απόφαση του Αθλητικού Δικαστή για τον αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ

Οι 4 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8) θα συνεχίσουν μετά από κλήρωση στους δύο (2) Ομίλους Ανόδου στη Β' Φάση του πρωταθλήματος (14-16 Ιουνίου) με την ακόλουθη βαθμολογία:

1ος Α' Ομίλου 3

1ος Β' Ομίλου 3

2ος Α' Ομίλου 2

2ος Β' Ομίλου 2

3ος Α' Ομίλου 1

3ος Β' Ομίλου 1

4ος Α' Ομίλου 0

4ος Β' Ομίλου 0

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου της Β' Φάσης (σύνολο 4) συνεχίζουν στα πλέι οφ της Γ' Φάσης (28-30 Ιουνίου) και οι υπόλοιπες (4) στους αγώνες Κατάταξης (5η – 8η θέση) τις ίδιες ημερομηνίες.

Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων πλέι οφ Ανόδου, αγωνίζονται στον Τελικό και οι ηττημένες για την 3η – 4η θέση (5-7 Ιουλίου). Οι ομάδες του Τελικού ανέρχονται στην Α1 Εθνική Κατηγορία.

Οι υπόλοιπες (σύνολο 8) των Ομίλων της Α' Φάσης, μετέχουν στον Όμιλο Καθόδου της Β' Φάσης (14-16 Ιουνίου & 28-30 Ιουνίου), με την ακόλουθη βαθμολογία:

5ος Α' Ομίλου 3

5ος Β' Ομίλου 3

6ος Α' Ομίλου 2

6ος Β' Ομίλου 2

7ος Α' Ομίλου 1

7ος Β' Ομίλου 1

8ος Α' Ομίλου 0

8ος Β' Ομίλου 0

Στην Β' Εθνική υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης.

Για την πρόκριση οι Εφηβοι πόλο του ΟΦΗ

Στη δεύτερη φάση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, αγωνίζονται οι Εφηβοι του ΟΦΗ (γεννημένοι το 2002 και νεότεροι). Οι αγώνες θα γίνουν το Σαββατοκύριακο (11-12/5) στο κολυμβητήριο Ηρακλείου και οι αντίπαλοι του ΟΦΗ θα είναι τα Χανιά, το Ρέθυμνο και ο Νηρέας. Την πρόκριση στην επόμενη φάση, παίρνουν οι δυο πρώτοι. Ο προπονητής της πρώτης ομάδας Μάκης Βολτυράκης και ο Κυριάκος Κατριαδάκης, θα έχουν την τεχνική καθοδήγηση των μικρών στους αγώνες.
Την αποστολή του ΟΦΗ, απαρτίζουν οι παρακάτω πολίστες:
Ταραζάς Γιάννης (τ), 
Ορφανουδάκης Φάνης (τ),
Παπαδάκης Μάνος,
Λουπάκης Μάρκος,
Λουλακάκης Ζαχαρίας, 
Τζαγκαράκης Ηρακλης, 
Παντερης Ιωσήφ, 
Τσιαμπάζης Ιάσωνας, 
Κουλάκης Παναγιώτης,
Ζουράρης Κώστας,
Αποστολάκης Γιώργος,
Ρομπογιανάκης Κώστας,
Πιταροκοίλης Μηνάς,
Γκεγκέρογλου Νεκτάριος,
Κώστογλου Κώστας

Το πρόγραμμα αγώνων του ΟΦΗ:

Σάββατο 11/5, 5μμ
Χανιά-ΟΦΗ
Κυριακή 12/5, 10 π.μ.
Νηρέας-ΟΦΗ
Κυριακή 12/5, 6 μ.μ.
Ρέθυμνο-ΟΦΗ

Το βόλει του ΟΦΗ συνεχάρη τον Ολυμπιακό, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

Με ανακοίνωση του ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ συνεχάρη τον Ολυμπιακό για την κατάκτηση του πρωταθλήματος του Ελληνικού βόλει και εύχεται καλή αντάμωση του χρόνου στην Volley League στην οποία θα βρίσκεται και ο ΟΦΗ!

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

Ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ και το τμήμα βόλει του ΟΦΗ, συγχαίρουν τον Ολυμπιακό, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Volley League. Καλή αντάμωση του χρόνου, στα σαλόνια του ελληνικού βόλει! 

Μια ακόμη άνοδος για τον ΟΦΗ μας-Ολοι στα Δυο Αοράκια για το μπάσκετ

Μια ακόμη άνοδος του ΟΦΗ, σε μια πολύ πετυχημένη χρονιά για το σύλλογο μας, κρίνεται αυτήν την Κυριακή!

Το μπάσκετ του ΟΦΗ, υποδέχεται την Αγία Παρασκευή (ΚΑΠ) και με νίκη κερδίζει την άνοδο στη Β’ Εθνική μπάσκετ!

Ο Ερασιτέχνης ΟΦΗ καλεί τους φίλους του σωματείου, να βρεθούν στα Δυο Αοράκια (12/5, 5μμ) και να βοηθήσουμε και αυτό το τμήμα του ΟΦΗ, να ανέβει κατηγορία ώστε συνεχίσουμε το δυνατό φετινό σερί: Το βόλει στην Α1, το γυναικείο ποδόσφαιρο στην Α’ Εθνική, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ πρωταθλήτρια Κρήτης, τα κορίτσια της ομάδας πόλο του ΟΦΗ στα πλέι-οφ για άνοδο στην Α1 κατηγορία!

ΟΦΗ παντού! 

Το πρωτάθλημα Κρήτης διεκδικεί η παιδική ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ

Η παιδική ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ, διεκδικεί το πρωτάθλημα Κρήτης, στο Φάιναλ-Φορ που φιλοξενείται το Σαββατοκύριακο (11-12/5), στο κλειστό γυμναστήριο του Βαρδινογιάννειου αθλητικού κέντρου.

Αντίπαλοι της θα είναι ο Εργοτέλης, το Ηράκλειο και ο Κύδων Χανίων.

Ο ΟΦΗ θα παίξει το Σάββατο (11/5, 4μμ) με τον Εργοτέλη στον ημιτελικό και αν κερδίσει, προκρίνεται στον μεγάλο τελικό της Κυριακής (7μμ) για την ανάδειξη του πρωταθλητή.

Όπως τονίζει στην επίσημη σελίδα του Ερασιτέχνη ΟΦΗ, ofierasitechnis.gr o επικεφαλής των τμημάτων υποδομής μπάσκετ του ΟΦΗ, Γιάννης Κόκκινος  «η σεζόν ξεκίνησε χωρίς να είμαστε φαβορί, άλλωστε η φιλοσοφίας μας είναι να αναδείξουμε παιδιά και να πάρει η πρώτη ομάδα, κάποια παιδιά, στο μέλλον. Βέβαια δεν αφήνουμε καμία ευκαιρία να πάει χαμένη. Συμμετέχουμε σε ένα φαιναλ-φορ και στόχος είναι να διεκδικήσουμε το πρωτάθλημα. Τα παιδιά έχουν δείξει ότι έχουν τις δυνατότητες, να τα καταφέρουν».

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Φάιναλ-Φορ:

Σάββατο 11 Μαίου

4μμ ΟΦΗ-Εργοτέλης

6μμ Ηράκλειο-Κύδων

Κυριακή 12/5

12 μμ Μικρός τελικός

2μμ Μεγάλος Τελικός

Subscribe to this RSS feed
Best gambling websites website
Live Here Chicago